top of page
  • תמונת הסופר/תIris Carmi

משטחי עבודה וחיפויים למטבח

אחד מהנושאים החשובים ביותר בתכנון המטבח הפרקטי. קיימים בשוק מגוון רחב של חומרים טבעיים וסינתטיים, כל חומר עם היתרונות והחסרונות שלו. אין חומר שהוא מושלם.

התאמת המשטחים והחיפויים צריכה להיות מותאמת לסגנון החיים והבישול של הלקוחות. דבר ראשון ברמת הפרקטיות של השימוש, אחר כך לעיצוב וכמובן לתקציב.

הכנתי עבורכם סקירה של מגוון האפשרויות הקיימות בשוק.

קוורץ

משטחי הקוורץ הם משטחים מעובדים המיוצרים מדבקים מיוחדים עם גבישי קוורץ בתהליך חדשני.

תכונות: משטחי קוורץ נחשבים לעמידים יחסית, אך עלולים להיפגע במגע עם חפצים חדים. כמו כן, אינם עומד בטמפרטורות גבוהות ולכן אסור להניח על המשטח סירים או מחבתות בטמפרטורה גבוהה, מאחר ואלה ישאירו סימנים שלא ניתנים להורדה. ניתנים לתיקון במקרה של סדק או שבר מכיוון שהם גוף מלא.

ניקוי: משטחי קוורץ קלים לניקוי. לרוב די במטלית לחה על מנת לנקות את המשטח בצורה טובה מאוד. במקרה של לכלוך קשה, ניתן לגרדו בעזרת משטח פלסטיק.

שמות של חברות משטחי קוורץ: אבן קיסר, סיליסטון וקיי סטון.

שיש גרניט

שיש גרניט הוא אבן טבעית הנחצבת ועוברת עיבוד וליטוש על מנת להקנות לה את המראה הייחודי והמבריק. אחד הדברים המיוחדים שיש בגרניט הוא העובדה שמאחר והשיש הוא חומר טבעי, כל משטח בעל נראות מעט שונה מהשני, אפילו אם נחצבו באותו מקום.

תכונות: תכונה שמבדילה את שיש הגרניט היא העמידות הגבוהה שלו. שיש גרניט עמיד בפני טמפרטורות גבוהות, כך שתוכלו להניח עליו סירים חמים בלי בעיה. כמו כן שיש זה ידוע בקשיחותו וחוזקו ולכן הוא כמעט עמיד לחלוטין בפני שריטות שנגרמות מחפצים חדים.

ניקוי: הניקוי של שיש גרניט הוא פשוט מאוד ולרוב ניגוב באמצעות מטלית לחה יספיק בהחלט. במידה ותרצו לחדש את השיש במטבח, אתם יכולים לעשות זאת בקלות על ידי הזמנת מתקיני שיש שילטשו את המשטח וכך תקבלו שיש מחודש.

ניתן להשיג אצל כל חברה שמייבאת אבנים טבעיות.

פורצלן

משטחי פורצלן הם עוד אפשרות מעולה לבחירה כמשטח למטבח. מדובר בחומר סינתטי מעשה ידי אדם ולא בחומר טבעי, כמו שיש גרניט. משטחי הפורצלן מיוצרים בטכנולוגיה ייחודית המשלבת 20 מינרלים שונים המתקשים יחד למשטח אחד, ומגיעים במספר עוביים שונים ובשלל גימורים מרהיבים.

תכונות: עמידות לחום, עמידות לשריטות, סטריליות גבוהה, חוזק. במקרה של שבר לא ניתן לתקן.

נקיון: ניקיון משטח הפורצלן הוא קל ונוח, והוא אינו סופח חומרים וכתמים אליו. ניתן לנקות עם רוב חומרי הניקוי הקיימים בשוק, וגם מטלית לחה וסבון יעשו את העבודה.

שמות של חברות משטחי פורצלן: דקטון, למינם, נאוליט, אטלס, אינפיניטי, אבן קיסר

קוריאן

קוריאן הוא חומר סינתטי הניתן לעיצוב ופיסול באופן קל ונוח. ניתן לעצב אזורים בתוך המשטח עצמו, כמו כיור וסבוניה, כך שכל השיש יהיה מקשה אחת. הגמישות העיצובית של משטח זה הינה גבוהה מאוד, וניתן להגיע למגוון תוצאות מרהיבות.

תכונות: עמידות זה לא הצד החזק של הקוריאן. סירים חמים או כלים חדים יהרסו את המשטח. מנגד, ניתן לחדש את המשטח ולתקן פגמים בקלות.

נקיון: ניתן להשתמש במרבית החומרים שקיימים בשוק. יחד עם זאת שימוש במטלית עם סבון ינקה את המשטח בצורה טובה מאוד.

שמות של חברות קוריאן: דופון

נירוסטה

אם אתם חובבי המטבח התעשייתי, משטח עבודה מנירוסטה יכול להתאים. הוא בעל מראה מתכתי, המעניק לו נראות מודרנית וחדשנית

תכונות: עמיד מאוד, אינו מחליד או נשבר. ניתן בקלות להניח עליו סירים חמים מבלי שיישאר סימן, לחתוך ישירות על המשטח מבלי ליצור שריטות ועוד. מנגד, טביעות אצבע ושאריות שמן ייראו עליו ולכן צריך כל הזמן לשמור על ניקיונו

ניקיון: משטח קל לניקוי ואינו מצריך חומרי ניקוי חזקים על מנת לחטאו

ניתן להשיג אצל יצרני הנירוסטה.

77 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Kommentare


הפנייה נישלחה בהצלחה

יצירת קשר

bottom of page